Instagram için Mavi Tik Nasıl Alınır?

Bu yazımızda “Instagram için Mavi Tik Nasıl Alınır?” sorusuna sizlerle cevap arayacağız.

Öncelikle “mavi tik nedir?” sorusu ile başlamak en doğrusu. Mavi tik, birçok sosyal medya platformunda bulunan bir üye statüsüdür. Bu özellik, bir hesabın benzersiz, yöneticisinin doğrulanmış olduğunu belirten bir işarettir.

Instagram için mavi tik’in birçok avantajı bulunmaktadır. İsminize benzer arama yapıldığında en üstte görünmenizi sağlar, bir gönderiye yorum yaptığınızda en üstte görünür. Bunlar aslında çok da önemi olmayan avantajlardır.

Ancak bu özelliğin yukarıda saydıklarımızın yanı sıra insan psikolojisi üzerinde daha büyük avantajları vardır. İnternet üzerinden ürün satan bir hesabınız varsa satış yapabilmek için müşterilerin aradığı bazı sorulara yanıt olmalısınız. Bunlardan 1.si güvendir, sonuçta alışveriş karşılıklı güvene dayanan bir süreçtir. Bu süreçte avantajlı olan taraf satıcı olduğu için güvenmesi gereken taraf müşteridir. Bu güveni birçok yolla sağlayabilirsiniz ancak hiçbiri mavi tik sahibi olmak kadar etkili değildir.

İnternet üzeri satıştan örneklediğimize göre bir mesele daha belirtebiliriz. Marka Tanıtımı

Mavi Tik’in Marka Tanıtımındaki Önemi

Diyelim ki yeni bir marka kurdunuz. Mavi tik sahibi değilseniz o markayı tanıtmak için birçok yere başvurmalı, birçok reklam yaptırmalısınız. Bunun sonucunda doğru düzgün geri dönüş bile almayabilirsiniz. Ama mavi tik sahibi olsaydınız; direkt olarak hitap ettiğiniz kitle instagramda sizi aradığında en üstte çıkıyor olurdunuz. Ayrıca birçok yere reklam yaptırmaktansa tek bir yere yaptırarak yüksek dönüşler alıp bu işin sirkülasyonunu başlatırdınız.

Biraz ticari konulardan çıkıp günlük hayata girelim. Mesela berbere gittiniz, traş olduktan sonra berberiniz takipleşmek istedi, sizin mavi tik sahibi olduğunuzu görünce; “yarın bu adama işim düşer hem güzel keseyim hem iyi ilgileneyim hem de çok para almayayım” diye düşünür ve bu sayede itibar görürsünüz.

Hadi bunu da geçip daha diplere inelim. Yeni bir kızla tanıştınız. İkili ilişkilerde bilgi sahibi olan herkes bilir ki iki tarafın da birbirini başta etkileyecek bir koza sahip olmalıdır. Mavi tik sizin için paha biçilemez bir koz. Kızın ilgisini çekmeyi başardınız, gerisi sizin kabiliyetinizde. Düğününüze davetiyenizi bekleriz.

Mavi Tik Nasıl Alınır?

Mavi tik almanın birçok yolu vardır. Ama biraz empati yaparak mavi tik alımındaki süreci kolaylaştırabiliriz. Siz Instagram olsaydınız kime mavi tik verirdiniz?

  • Ünlü kişilere
  • Kalitesi doğrulanmış ticari markalara
  • Birçok sahte hesabı bulunan önemli şahıslara
  • İnsanlarca tanınan ama karıştırılan kişilere

Evet, şahsen biz Instagram olsaydık bu saydıklarımıza doğrulanmış hesabı verirdik. Ondan dolayı yazımızı şuna evirelim “Nasıl bunlardan biri olabiliriz?”

Ünlü olabilirsiniz ancak bir anda olabilecek bir işlem değildir. Bir sürece tabidir.

Bir marka oluşturabilirsiniz ancak yine uzun, zorlu ve maliyetli bir süreç olacaktır sizin için.

Önemli bir şahıs olmak zaten başlı başına uzun bir yol.

Sahtenizi bulmak ve yaratmak bence mavi tikten de fazla size avantaj sağlayabilir. :)

Doğrulanmış hesap sahibi olmak evet biraz zor, ama imkansız değil bunun için size aşağıdan birkaç yol önereceğiz.

Mavi Tik Almak için Kendinizi Ünlüymüş gibi Göstermek

Yukarıdaki anlattığımız öğelere göre ünlü olmak çok önemli bir etken. Ondan dolayı mavi tik sahibi olabilmeniz için ünlü olmanız veya ünlüymüş gibi tanınmanız gerekiyor. Bunlar için size aşağıda bulunan yolları tavsiye ederiz.

Hiçbir kişinin ve kurumun hakkına ve / veya zararına olmayacak şekilde haber çıkarmanız.

Mesela buna örnek olarak : Elektrik Çarptı Türkçeyi Unuttu Çince Konuşmaya Başladı. Şeklinde bir haber çıkarabilirsiniz.

Bu işlemi eğer gerçekten yapabilirseniz ve başlıkta adınız geçecek şekilde birçok haber sitesi tarafından paylaşılırsa hayırlı olsun mavi tik başvurunuzu yapabilirsiniz.

Mavi Tik Almak için bew.com.tr ­| sli.com.tr ile iletişime geçmek

Bence en garanti yol budur. Bizim de web sitemizi tasarlamış olan BEW & SLI Web Yazılım ve Sosyal Medya Danışmanlık Hizmetleri’ne ulaşarak onlardan uygun bir fiyat alabilirsiniz. Merak etmeyin, ücreti mavi tik’i hesabınızda gördükten sonra isteyeceklerdir J

Pala Medya olarak sürekli faydalı içerikler eklemekteyiz. Blog yazılarımız için takipte kalın!